główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Najnowsza wiadomość

Zaproponuj wiadomość

Dodaj sidebar
 

N A J N O W S Z E
Wyszukiwanie wiadomości:
25 najnowszych wiadomości:
Dział kultury.Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie" [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Dni Zdrowej Skóry 2007 [0] 
Dział rozrywki.Wystawa ABSOLUT MIASTA w Bytomiu. [7] 
Dział ogólny miasta Bytomia."AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA" już blisko [1] 
Logo Opery Śląskiej.Mayday w Operze Śląskiej [1] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego [0] 
Dział rozrywki.Koncert zespołu PANMAJSTER. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Straznik Systemu - konkurs informatyczny [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Ośrodek dla Bytomia. [19] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Polskie szanty w Holandii. [3] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Sala do remontu. [5] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nauczycielskie egzaminy. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 51/2003. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Ogłoszenie prezydenta [10] 
Logo kina 'Gloria'.Królestwo Bajek... [1] 
Logo kina 'Gloria'.Festiwal Filmów Gutkowskich. [0] 
Logo Życia Bytomskiego.Rozwód ze związkiem. [10] 
Logo Życia Bytomskiego.Morze lewego spirytusu. [5] 
Logo Życia Bytomskiego.Odnaleźliśmy rzeźbę. [6] 
Logo Życia Bytomskiego.Gminne trójporozumienie. [1] 
Logo Śląskiego Teatru Tańca.Srebrne maski i "Noc rosy". [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 50/2003. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Cenny pomysł. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nurkować każdy może. [15] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Więcej autobusów, tańsze bilety? [37] 

W I A D O M O Ś Ć

Wójcik.

Logo Życia Bytomskiego.
Prezydentem Bytomia został ponownie Krzysztof Wójcik. Otrzymał o 459 głosów więcej niż jego kontrkandydat Janusz Paczocha. Wcześniej zapewniwszy sobie większość w Radzie Miejskiej - Krzysztof Wójcik będzie mógł spokojnie rządzić przez najbliższe cztery lata.

Na Wójcika głosowało 16.718 osób. Paczocha zgromadził 16.259 głosów. Frekwencja w drugiej turze była niska i wyniosła 21,29 procent. Z osiągniętych przez kandydatów rezultatów wynika, że szli dosłownie łeb w łeb, a w rozgrywce nie było zdecydowanego faworyta. Paczocha wygrał w centrum miasta, zaś Wójcik w dzielnicach - Miechowicach i Szombierkach. W stosunku do pierwszej tury Wójcik zwiększył swoje poparcie o 2349 głosów, zaś Paczocha tylko o 4668 głosów. Tylko - bo poparł go trzeci w pierwszej turze kandydat prawicowego "Razem" Piotr Koj, który zebrał wówczas 7049 głosów. - Cieszę się, że obroniliśmy dotychczasowe pozycje - powiedział nam po ogłoszeniu wyników wyborów Krzysztof Wójcik. - Koalicja, którą reprezentuję zachowała zarówno większość w Radzie Miejskiej, jak i stanowisko prezydenta Bytomia. Dzięki temu będziemy mogli sprawnie i bez konfliktów rządzić miastem, kontynuując te wszystkie działania, które rozpoczęliśmy w ciągu ostatnich czterech lat. Wójcika zapytaliśmy również, jak widzi pracę w Radzie Miejskiej, gdzie chociaż jego koalicja posiada większość, to będzie istniała silna opozycja, dowodząca, że spora część mieszkańców Bytomia opowiedziała się za innym programem dla miasta. - Czas goi rany - mówi Krzysztof Wójcik. - Ta kampania wyborcza była brzydka, pełna jadu, żółci i nienawiści. Myślę jednak, że z czasem jakieś modele współpracy czy konsultacji z opozycją w najważniejszych sprawach dla miasta zafunkcjonują.


Wyborczy wieczór - radość w sztabie SLD. Prezydent Bytomia Krzysztof Wójcik z najbliższymi współpracownikami.


Poproszony o skomentowanie wyników wyborów Janusz Paczocha powiedział: - Tak samo jak podczas pierwszej tury wyborów, zaobserwowaliśmy liczne nieprawidłowości. Nawet w dniu samych wyborów rozdawano pod lokalami wyborczymi ulotki szkalujące moją osobę. Otrzymywaliśmy również sygnały o niedozwolonej agitacji. Dlatego uważam, że w Bytomiu wybory były nieuczciwe.


Zupełnie inny nastrój panował w sztabie Porozumienia dla Bytomia.

Zdjęcia: Tomasz SzemalikowskiLokale wyborcze zamknięto o godzinie 20. Trzy godziny później były już znane nieoficjalne wyniki. Wtedy nasz fotoreporter odwiedził oba sztaby wyborcze. W SLD świętowano sukces, w PdB żal mieszał się z niedowierzaniem. Wszak o sukcesie i porażce zadecydowało zaledwie półtora procent głosów.

Krzysztof Wójcik jest pierwszym prezydentem Bytomia, który po wyborach pozostanie na swoim stanowisku. Wcześniej żaden z jego poprzedników nie zapewnił sobie reelekcji. Jest równocześnie pierwszym prezydentem wybranym bezpośrednio.

(mh)


Wiadomość zaczerpnięta z Życia Bytomskiego.

K O M E N T A R Z E
[1] ~axiorek odpowiada na informację główną 2002-11-11 21:40:07 
 
Tegoroczna kampania wyborcza była moim zdaniem największą porażką idei zdrowego współzawodnictwa , o zapominanej już powoli (a szkoda!), nazwie FAIR PLAY !! Od dawna nie zarejestrowałem tylu najróżniejszych sposobów na zmieszanie z błotem, oskarżanie i ośmieszanie przeciwników, jak w tym roku. trudno się dziwić że frekwencja była tak niska, skoro tylu "wmieszanych" w kampanię ludzi zdołało wywołać tak niezdrową atmosferę, spowodować zniesmaczenie i wręcz brak wiary u wyborców na uczciwy ciąg dalszy! Po przeczytaniu paru 'skserowanych' ulotek, wywłóczających przeszłość konkretnych kandydatów, często nie szczędzących 'poetyckich' określeń na miarę literatury epoki "20 lat wstecz", nasuwa mi się automatycznie pytanie - czy autorzy tychże wypocin nie biorą pod uwagę, że potrafią one odnieść (i odnoszą) zupełnie odwrotny do zamierzonego skutek! We mnie wzbudziło to odrazę do przeciwników szkalowanego kandydata. Po przeczytaniu wszystkich ulotek które wpadły mi w ręce, doprowadziło do tego, że nie popierałem żadnej z liczących się osób. Może było i tak z większością potencjalnych wyborców, którzy woleli zostać w domu niż uczestniczyć w tej wielkiej farsie. Na przyszłe wybory polecam troche zdrowego rozsądku panowie kandydaci, dokładniejszej selekcji ludzi w sztabach wyborczych oraz lepszego monitoringu przebiegu kampanii uniemożliwiającego pojawienie się, "nieautoryzowanych" przez sztab, materiałów.
 
 odpowiedz na ten komentarz  

 
   
   
redakcja reklama kontakt