główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Najnowsza wiadomość

Zaproponuj wiadomość

Dodaj sidebar
 

N A J N O W S Z E
Wyszukiwanie wiadomości:
25 najnowszych wiadomości:
Dział kultury.Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie" [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Dni Zdrowej Skóry 2007 [0] 
Dział rozrywki.Wystawa ABSOLUT MIASTA w Bytomiu. [8] 
Dział ogólny miasta Bytomia."AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA" już blisko [1] 
Logo Opery Śląskiej.Mayday w Operze Śląskiej [1] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego [0] 
Dział rozrywki.Koncert zespołu PANMAJSTER. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Straznik Systemu - konkurs informatyczny [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Ośrodek dla Bytomia. [19] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Polskie szanty w Holandii. [3] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Sala do remontu. [5] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nauczycielskie egzaminy. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 51/2003. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Ogłoszenie prezydenta [10] 
Logo kina 'Gloria'.Królestwo Bajek... [1] 
Logo kina 'Gloria'.Festiwal Filmów Gutkowskich. [0] 
Logo Życia Bytomskiego.Rozwód ze związkiem. [10] 
Logo Życia Bytomskiego.Morze lewego spirytusu. [4] 
Logo Życia Bytomskiego.Odnaleźliśmy rzeźbę. [6] 
Logo Życia Bytomskiego.Gminne trójporozumienie. [1] 
Logo Śląskiego Teatru Tańca.Srebrne maski i "Noc rosy". [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 50/2003. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Cenny pomysł. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nurkować każdy może. [15] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Więcej autobusów, tańsze bilety? [37] 

W I A D O M O Ś Ć

Konferencja i Festiwal Tańca.

Logo Śląskiego Teatru Tańca.
W dniach 22 czerwca - 5 lipca 2003 r. odbędzie się "X Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego" i "Festiwal Sztuki Tanecznej" Bytom - Kraków.

Spektakle:

DataScena GłównaScena Alternatywna
22 czerwcaŚląski Teatr Tańca (Polska)
"Prosto w oczy" - ch. Jacek Łumiński
 
23 czerwca1900 Kekelainen & Company (Helsinki, Finlandia)
"BODY – Fragments of the Human Body" - ch. Sanna Kekalainen

2100 Arab Hebrew Theatre (Izrael)
"Longing" - reż. Igal Ezraty
Katarzyna Chmielewska (Gdańsk)
"Fragment" - ch. Katarzyna Chmielewska

Iwona Olszowska (Kraków)

Paul Ibey (Kanada)
"Khlysty" - ch. Paul Ibey
24 czerwcaZespoły polskie nagrodzone w ramach XI Międzynarodowych Prezentacji współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu w 2003r.
TOK (Kraków)
"Takie Proste" - choreografia: Beata Owczarek, Janusz Skubaczkowski

Lubelski Teatr Tańca (Lublin)
"Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy" - ch. Hanna Strzemiecka

K. Nikita (Polska/Wlk. Bryt)
"Nieomal" - ch. Victoria Fox oraz tancerze
Yasmen Goddar (Izrael),
Arab Hebrew Theatre (Izrael)
25 czerwcaDiversions (Wielka Brytania)
"Unspoken Agreements" - ch. Shigehiro Ide
"Taugh Love" - Roy Campbell-Moore
 
26 czerwcaGliwicki Teatr Muzyczny
Wieczór Tańca Współczesnego
"Rzeczy niepokój" ch. Jacek Łumiński
"Zagubieni w sobie" - ch. Katarzyna Aleksander-Kmieć
27 czerwcaUltima Vez (Belgia)
"Blush" - ch. Wim Wandekeybus
"Youth for Europe" Międzynarodowy Projekt Wymiany Młodzieży (Polska, Luksemburg, Niemcy, Hiszpania)
28 czerwcaŚląski Teatr Tańca (Polska)
"Force of Substance" - ch. Paul Clayden (Wlk. Brytania)

PREMIERA w choreografii Jacka Łumińskiego
 
29 czerwcaZviDance (USA)
"Interiors" - ch. Zvi Gotheiner
Teatr Tańca "Projekt" (Białystok)
"Na to trzeba... czasu?" - ch. Karolina Garbacik

Scena Ruchliwa (Olecko)
"A2" - ch. Agnieszka Sieczkowska, Anna Iwaniuk

TOK (Polska)
"Sporadict" - ch. Gabriela Kramarczyk, Barbara Patoczka

Katarzyna Marcinkowska (Polska)
30 czerwcaDance Company "Aura" (Litwa)
"Extremum Mobile" - ch. Birute Letukaite

Bata Rita (Węgry)
"Yours...?!" - ch. Bata Rita
Prezentacje Filmów Tanecznych
1 lipcaGranhoj Dans (Aarhus, Dania)
"8IQ" - ch. Palle Granhoj
2100 Mum Puppet Theatre (Philadelphia, USA)
"From the Ashes" - reż. Robert Smythe
2 lipcaEllen Cornfield Dance (NY, USA)
"Velcro Road & Thread" - ch. Ellen Cornfield

Kemal Nance (USA)

Anna Godowska (Polska)
2100 Mum Puppet Theatre (Philadelphia, USA)
"From the Ashes" - reż. Robert Smythe
3 lipcaWojciech Mochniej/Melissa Monteros/W&M Physical Theatre (Polska/Kanada)
"Przebudzeni w uśpieniu" - ch. Wojciech Mochniej i Melissa Monteros

DANCE FASHION project
Prezentacje Projektów Studenckich: University of Utah, Swarthmore College, Rotterdamse DansAcademie
4 lipcaIntegracyjny Teatr Tańca "Kierunek" (Polska)

Teatr Tańca Alter (Polska)
"Żółty" - ch. Witold Jurewicz

Integracyjna Grupa tańca "Impuls" (Zielona Góra)
2100 Steptext Contemporary Dance Company (Bremen, Niemcy)
"Entre Chien et Loup" - ch. Helge Letonja
5 lipcaAlaknanda Dasgupta & Kathak Dance Group (Indie) 

WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO (22 czerwca - 5 lipca)

  1. Yossi Berg (Izrael) - improwizacja
  2. Kissima (Senegal) - taniec afrykański
  3. Kemal (USA) - ymfundalai
  4. Hilke Diemer (Holandia) - kompozycja
  5. Louise Frank (Holandia) - technika Limona
  6. Jacek Luminski (Polska) - polska technika tańca (coaching project)
  7. Tomasz Wesołowski (Polska) - taniec fizyczny
  8. Zvi Godheiner (USA/Izrael) - taniec współczesny
  9. Tina Custer (USA) - Hip-Hop
  10. Joe Alter (USA) - modern dance
  11. Marek Juszczak (Polska) - technika Feldenkraisa
  12. Sara Sanford (USA) - technika LeCoque
  13. Helen Doubard (USA) - głos i ruch
  14. Jon Sherman (USA) - balet amerykański
  15. Alexander Smith (USA) - taniec współczesny
  16. Paul Ibey (Kanada) - Butoh
  17. Viacheslav Krichmariev (Russia) - balet radziecki
  18. Pietro Cardillo (Wielka Brytania) - taniec współczesny
  19. Roman Grzeszykowski (Polska) - Yoga
  20. Krzysztof Sołek (Polska) - Tai-Chi dance-impro
  21. Marlon Barrios Solano (Wenezuela) - taniec współczesny

WARSZTATY MENEDŻERÓW SZTUKI (26 - 29 czerwca)

Prowadzenie:
  • Margaret Wyszomirski / USA - Dyrektor Wydziału Polityki Kulturalnej i Administracji, Ohio State University (Columbus, Ohio)
  • Philip Dobbard / USA - Dyrektor Generalny, Opera Columbus (Nowy Orlean/Ohio)
  • David Guion / USA - Konsultant ds. Rozwoju (Columbus, Ohio)
  • Ivan Sygoda / USA - Dyrektor, Pentacle (Nowy Jork, NY)
  • Irit Neeman / Izrael - Arab-Hebrew Theater

WARSZTATY FOTOGRAFII TAŃCA (22 czerwca – 5 lipca)

  • Tomasz Zakrzewski (Polska)
  • Tomasz Griessgraber (Polska)
  • Bartosz Barczyk (Gazeta Wyborcza - Polska)

WARSZTATY DLA MŁODYCH KRYTYKÓW TAŃCA (19 czerwca - 5 lipca)

Wykładowcy:
  • Sharon Friedler (USA)
  • Ninotchka Bennahum (USA)
  • Historia tańca:
    1. Paricia Stoeckemann (Niemcy)
    2. Joanna Leśnierowska (Polska)
    3. Roman Arndt (Niemcy)
    4. Judith Brin Ingber (USA)
  • Historia Teatru:
    1. Pawel Gozlinski (Gazeta Wyborcza, Warszawa)
    2. Roman Pawlowski (Gazeta Wyborcza, Warszawa)

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM KRYTYKÓW TAŃCA (22 czerwca - 5 lipca)

  • Sharon Friedler (USA)
  • Judith Brin Ingber (USA)
  • Gaby Aldor (Izrael)
  • Don McDonagh (USA)
  • Leslie Getz (USA)
  • Varda Fish (Izrael)
  • Joanna Leśnierowska (Polska)
  • Roman Pawłowski (Gazeta Wyborcza / Polska)

PROJEKTY SPOŁECZNE (22 czerwca - 5 lipca):

  • Taneczne Lato – warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Bobrek (16.06 – 26.06)
    Prowadzenie:
    Mike O'Conor - Utah University (USA)
    Rebecca Bone - Utah University (USA)
    Marci Rubin - Utah University (USA)
  • Warsztaty tańca umfundalai kontynuacja projektu "Bliżej Sztuki" (28.06 – 5.07)
    Prowadzenie:
    Kemal Nance (USA)
  • V Międzynarodowe Warsztaty Tańca Integracyjnego dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (21.06 - 1.07)
    Prowadzenie:
    Viktoria Fox (Wielka Brytania)
  • Warsztaty "Terapii przez Ruch" (22.06 – 5.07)
    skierowane do terapeutów, psychologów, tancerzy, aktorów, osób prasujących z osobami niepełnosprawnymi psychicznie. Warsztaty prowadzone w ośrodkach pomocy społecznej.
    Prowadzenie:
    Emilly Daughtridge
    Alex Smith

Projekty Twórcze & Prezentacje Projektów Studiów Tańca:

  • Młodzież dla Europy (Polska, Niemcy, Hiszpania, Luksemburg, Belgia)
  • University of Utah (Salt Lake City - USA)
  • Swarthmore Collage (Swarthmore - USA)
  • Long Island University (New York - USA)
  • Rotterdamse Dansacademie (Rotterdam - Holandia)
Sponsorzy medialni: tvp katowice, tvp polonia, gazeta wyborcza, tygodnik wprost, twój styl, radio zet, citymagazine

BIURO FESTIWALOWE:

Śląski Teatr Tańca, ul. Żeromskiego 27, 41-902 Bytom
tel. (+48 32) 281-82-53, (+48 32) 281-82-55
fax. (+48 32) 281-82-52
e-mail: info@stt.art.pl
www: www.stt.art.pl

Kartę zgłoszeniową można pobrać z naszego serwisu:
  1. jako dokument Write (darmowy pakiet biurowy Open Office) [7,9 kB],
  2. jako strona WWW [7,2 kB],
  3. lub jako dokument Worda [25 kB].

 
   
   
redakcja reklama kontakt