główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Najnowsza wiadomość

Zaproponuj wiadomość

Dodaj sidebar
 

N A J N O W S Z E
Wyszukiwanie wiadomości:
25 najnowszych wiadomości:
Dział kultury.Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie" [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Dni Zdrowej Skóry 2007 [0] 
Dział rozrywki.Wystawa ABSOLUT MIASTA w Bytomiu. [7] 
Dział ogólny miasta Bytomia."AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA" już blisko [1] 
Logo Opery Śląskiej.Mayday w Operze Śląskiej [1] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego [0] 
Dział rozrywki.Koncert zespołu PANMAJSTER. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Straznik Systemu - konkurs informatyczny [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Ośrodek dla Bytomia. [19] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Polskie szanty w Holandii. [3] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Sala do remontu. [5] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nauczycielskie egzaminy. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 51/2003. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Ogłoszenie prezydenta [11] 
Logo kina 'Gloria'.Królestwo Bajek... [1] 
Logo kina 'Gloria'.Festiwal Filmów Gutkowskich. [0] 
Logo Życia Bytomskiego.Rozwód ze związkiem. [11] 
Logo Życia Bytomskiego.Morze lewego spirytusu. [5] 
Logo Życia Bytomskiego.Odnaleźliśmy rzeźbę. [6] 
Logo Życia Bytomskiego.Gminne trójporozumienie. [1] 
Logo Śląskiego Teatru Tańca.Srebrne maski i "Noc rosy". [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 50/2003. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Cenny pomysł. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nurkować każdy może. [15] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Więcej autobusów, tańsze bilety? [39] 

W I A D O M O Ś Ć

Antena niezgody.

Logo Kuriera Bytomskiego.
Mieszkańcy wieżowca przy ul. Orzegowskiej 26 sprzeciwiają się budowie anteny telefonii komórkowej na dachu ich bloku. Wszystkie fale radiowe są szkodliwe dla zdrowia, twierdzą lokatorzy.

Dwa lata temu firma Polkomtel poprosiła zarząd Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o zgodę na wybudowanie na dachu wieżowca przy ul. Orzegowskiej 26, stacji bazowej telefonii komórkowej. Według badań przeprowadzonych przez Polkomel wieżowiec przy ul. Orzegowskiej 26 jest tak usytuowany, że fale radiowe rozchodzić się będą z niego bez przeszkód. Na montaż anteny zgodziła się Rada Osiedla w Szombierkach. Wtedy zarząd Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podpisał umowę z Polkomtelem. – W umowie zaznaczono, że telefonia komórkowa przygotuje ekspertyzę o oddziaływaniu stacji przekaźnikowej na środowisko naturalne i organizmy ludzkie – wyjaśnia Jan Sołtysek, kierownik osiedla Szombierki Południe Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Polkomtel uzyskał zezwolenie na budowę anteny.

Jan Sołtysek,
kierownik osiedla Szombierki Południe Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Raport przygotowany przez Polkomtel zawierał tylko opis negatywnego oddziaływania stacji bazowej telefonii komórkowej na środowisko naturalne, a nie na organizmy ludzkie. To w przypadku spółdzielni mieszkaniowej, która jest reprezentantem społeczności osiedlowej, jest ważne dla zapewnienia zdrowia mieszkańcom osiedla.
Ale kłopoty zaczęły się, gdy o budowie stacji przekaźnikowej na dachu ich wieżowca dowiedzieli się lokatorzy. Pod koniec maja mieszkańcy wieżowca przy ul. Orzegowskiej 26 napisali skargę do władz Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu. Lokatorzy sprzeciwili się budowie anteny oraz poskarżyli się, że nikt nie pytał ich o zgodę. Pismo protestacyjne podpisało 44 lokatorów bloku. – Mówi się nam, że fale telefonii komórkowej są nieszkodliwe, ale to nieprawda, bo każde fale szkodzą ludziom – oburza się Bartłomiej Flaszewski-Cebryk, lokator wieżowca przy ul. Orzegowskiej 26. W wieżowcu mieszka wiele starszych schorowanych osób. Niektórzy mają rozruszniki serca i obawiają się, że fale telefonii komórkowej zakłócą działanie rozruszników.

Mimo sprzeciwu lokatorów Polkomtel nadal chciał budować antenę. Jednak z umowy wycofała się Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa. – Raport przygotowany przez telefonię komórkową nie zawierał opisu negatywnego oddziaływania stacji na organizmy ludzkie – mówi Jan Sołtysek. Sprawą zajął się także Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Na razie na dachu wieżowca nie rozpoczęto budowy stacji bazowej telefonii komórkowej.

– Spółdzielnia nie przekazała Polkomtelowi placu budowy, mimo że firma miała wszelkie zezwolenia – dodaje Jan Sołtysek, kierownik osiedla Szombierki Południe.

RYCH

Artykuł zaczerpnięty z Kuriera Bytomskiego.

K O M E N T A R Z E
[1] ~sammy odpowiada na informację główną 2004-06-02 13:56:55 
 
Z 1000 stacji w całej Polsce na dachach bloków i wszyscy żyją, a nagle im rozruszniki serca staną. Szkoda słów komentarza na taki pokaz ignorancji. Głupich nie sieją...
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[11] ~zbik odpowiada na komentarz nr. 1 2005-06-06 14:56:07 
 
pewnie mieszkasz w bloku z taką antenką dlatego tak pozytywnie reagujesz co?
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[2] ~djweed odpowiada na informację główną 2004-06-02 18:21:50 
 
Absolutny pokaz glupoty mieszkancow tego bloku. Jestem ksztalcony w branzy i wiem jaki wplyw maja stacje bazowe na ludzi - poprostu zadnego negatywnego!!! Ludzie nie wiedza, ze majac komorke to przy slabym zasiegu aparat wali im w glowy z moca 2 watt!!! A jak sygnal sieci jest silny to tylko z moca 0,1 Wata! Rozniaca jest ogromna, ale o tym juz nikt nie wie, ze gotuje sobie mozg przykladajac aparat do ucha! Poza tym do stacji bazowych pasuje jak ulal powiedzenie "najciemniej jest pod latarnia". Anteny sektorowe maja to do siebie, ze rozsylaja fale kierunkowo i w dol promieniuja tylko kilkoma procenatmi mocy. Uwazam, ze to absolutne bezprawie, ze grupa ciemnych i niewyksztalconych ludzi moze protestowac i zakwestionowac umocowana prawnie decyzje zgodna z prawem o ochronie srodowiska jak i prawem budowlanym. Az trudno uwierzyc, ze zyjemy w XXI wieku. Ludzie opamietajcie sie!
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[4] ~przekazior odpowiada na komentarz nr. 2 2004-07-11 00:02:54 
 
- czy przeprowadzałeś badania 'wykształcony człowieku' na odziaływanie elektromagnetycznego promieniowania niejonizującego na organizm ludzki ? - czy ty może nosisz maszt na głowie? - a co z indukowaniem się rozproszonrgo promieniowania na instalacjach budynku?
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[12] ~analfabeta odpowiada na komentarz nr. 2 2006-07-03 16:51:53 
 
Chyba jednak za mało kształciłeś się , a może to była szkoła wieczorowa ?. Wystarczy poczytać na ten temat troche artykułów i poznać wyniki niezależnych badań, żeby dowiedziec się o szkodliwosci telefoni komórkowej. Zyczę powodzenia w dalszej nauce !!!
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[14] ~antyantena odpowiada na komentarz nr. 2 2008-09-30 21:06:49 
 
Niestety musisz kształcić sie dalej. Polkomtel nie jest Bogiem ze wszystko mu wolno. Nasza Wspólnota Mieszkaniowa w Bytomiu ( 10 p wiezowiec ) wogóle nie chciała rozmawiać z nimi. Niech szukaja głupich na ich " nieszkodliwe " anteny. A jeżeli indywidualni uzytkownicy podejmują ryzyko promieniowania z komórki to ich sprawa, ale nie wolno firmie narzucać swojej woli na ogół.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[3] ~luc odpowiada na informację główną 2004-06-25 23:20:24 
 
A czego sie spodziewasz? Bytom to typowe miasto gornicze, a gornik nie mial myslec, mial machac lopata.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[8] ~zbychu odpowiada na komentarz nr. 3 2004-12-04 16:45:46 
 
Zajrzyj na stronę www.iddd.de tam jest odpowiedż. Możesz skomentować.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[13] ~hajer odpowiada na komentarz nr. 3 2006-07-03 16:55:45 
 
Chyba jednak przy porodzie dostałeś łopatą w łeb.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[5] ~gosc odpowiada na informację główną 2004-07-18 00:27:41 
 
Szanowni państwo, dopiero teraz 17go lipca 2004, odkryłem na waszej stronie ciekawy artykuł na temat zagrożenia promieniowaniem mikrofalowym. W internecie jest bardzo trudno znaleźć informacje krytyczne. Po polsku jeszcze trudniej. Wynika to z cenzury wyszukiwarki googla. Poza tym przemysł telefonii komórkowej zatrudnia głównie techników w celu dezinformacji. A człowiek to nie telefon! Dlatego podaję parę adresów z objektywnymi informacjami: Praca Zakładu Medycyny WAM w Łodzi (po ang. i niem.) http://www.iddd.de/umtsno/semm.htm#lodz Promieniowanie pod antenami osiąga wartości progowe (po niem.) http://www.iddd.de/umtsno/ante.htm Wołanie o pomoc w Polanicy Zdroju (po niem.) http://www.iddd.de/umtsno/pola.htm Zagrożenia elekromagnetyczne a bezpieczeństwo pracy ( po pol., .pdf, 500 kB) http://www.iddd.de/umtsno/ciop.pdf Zwycięstwo członków spółdzielni mieszkaniowej (po pol.) http://www.iddd.de/umtsno/bocian.htm#bytom Administrator strony umtsno.de poleca: streszczenie 1500 wyników badań naukowców radzieckich (po niem.) http://www.iddd.de/umtsno/rus.htm ........................................................... Bez polskich znaków wyglada to tak: ........................................................... Szanowni panstwo, dopiero teraz 17go lipca 2004, odkrylem na waszej stronie ciekawy artykul na temat zagrozenia promieniowaniem mikrofalowym. W internecie jest bardzo trudno znalezc informacje krytyczne. Po polsku jeszcze trudniej. Wynika to z cenzury wyszukiwarki googla. Poza tym przemysl telefonii komórkowej zatrudnia glównie techników w celu dezinformacji. A czlowiek to nie telefon! Dlatego podaje pare adresów internetowych z objektywnymi informacjami: Praca Zakladu Medycyny WAM w Lodzi (po ang. i niem.) http://www.iddd.de/umtsno/semm.htm#lodz Promieniowanie pod antenami osiaga wartosci progowe (po niem.) http://www.iddd.de/umtsno/ante.htm Wolanie o pomoc w Polanicy Zdroju (po niem.) http://www.iddd.de/umtsno/pola.htm Zagrozenia elekromagnetyczne a bezpieczenstwo pracy ( po pol., .pdf, 500 kB) http://www.iddd.de/umtsno/ciop.pdf Zwyciestwo czlonków spóldzielni mieszkaniowej (po pol.) http://www.iddd.de/umtsno/bocian.htm#bytom Administrator strony umtsno.de poleca: streszczenie 1500 wyników badan naukowców radzieckich (po niem.) http://www.iddd.de/umtsno/rus.htm
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[6] ~igra41 odpowiada na komentarz nr. 5 2004-12-02 20:15:37 
 
To jest straszne. W jakich warunkach my żyjemy? I to jest temat do programu \" Co z tą Polską?
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[7] ~igra41 odpowiada na informację główną 2004-12-02 20:30:01 
 
POLKOMTEL stał się plagą XXI wieku. Wszyscy protestują o oni się wpychają na siłę , chyba idzie o wielkie pieniądze bo o co innego przecież nie o zdrowie ludzi. Promienie Rentgena w nadmiarze też są szkodliwe chociaż działają przez chwilę a wieża będzie całe życie.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[9] ~sammy odpowiada na komentarz nr. 7 2004-12-28 20:14:25 
 
Oczywiście. Zapomniałeś jednak dodać (przez słuszne wzburzenie), że w/g najnowszych, wiarygodnych badań przeprowadzonych przez mieszkańców bloku przy Ożogowskiej i Twoją skromną osobę Polkomtel S.A. odpowiedzialny jest za: zbrodnie w Katyniu, śmierć JFK i zamach na JPII. Mówisz o zdrowiu - rzecz jasna palenie tytoniu, picie alkoholu (i dodatkowo jazda samochodem), spożywanie tłustego pożywienia zdrowiu pomaga i oczywiście masz dziesiątki przykładów jak to wujek Józek czy inny Ewald palili, pili na umór przegryzając ociekającą tłuszczem golonką i dożyli 104 lat w doskonałym zdrowiu. A tak już bardziej na poważnie to 1000X bardziej napromieniował Cię telewizor...Cóż tacy jak Ty i inni "forumowicze" wraz z mieszkańcami bloku są odporni na wiedzę jak kołtun na grzebień.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[10] ~bb odpowiada na komentarz nr. 9 2005-02-25 19:19:59 
 
sammy tylko umiesz obrażać..i nic nie wiesz..jesteś żałosny się
 
 odpowiedz na ten komentarz  

 
   
   
redakcja reklama kontakt