główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Najnowsza wiadomość

Zaproponuj wiadomość

Dodaj sidebar
 

N A J N O W S Z E
Wyszukiwanie wiadomości:
25 najnowszych wiadomości:
Dział kultury.Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie" [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Dni Zdrowej Skóry 2007 [0] 
Dział rozrywki.Wystawa ABSOLUT MIASTA w Bytomiu. [7] 
Dział ogólny miasta Bytomia."AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA" już blisko [1] 
Logo Opery Śląskiej.Mayday w Operze Śląskiej [1] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego [0] 
Dział rozrywki.Koncert zespołu PANMAJSTER. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Straznik Systemu - konkurs informatyczny [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Ośrodek dla Bytomia. [20] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Polskie szanty w Holandii. [3] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Sala do remontu. [5] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nauczycielskie egzaminy. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 51/2003. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Ogłoszenie prezydenta [10] 
Logo kina 'Gloria'.Królestwo Bajek... [1] 
Logo kina 'Gloria'.Festiwal Filmów Gutkowskich. [0] 
Logo Życia Bytomskiego.Rozwód ze związkiem. [10] 
Logo Życia Bytomskiego.Morze lewego spirytusu. [5] 
Logo Życia Bytomskiego.Odnaleźliśmy rzeźbę. [6] 
Logo Życia Bytomskiego.Gminne trójporozumienie. [1] 
Logo Śląskiego Teatru Tańca.Srebrne maski i "Noc rosy". [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 50/2003. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Cenny pomysł. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nurkować każdy może. [15] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Więcej autobusów, tańsze bilety? [37] 

W I A D O M O Ś Ć

Sala do remontu.

Logo Kuriera Bytomskiego.
- Remont sali gimnastycznej musi rozpocząć się jak najprędzej, żeby dzieci miały gdzie ćwiczyć w nowym roku szkolnym – mówi Andrzej Lukosek, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 na osiedlu Arki Bożka.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu znajduje się basen. Ma 12,5 metra długości i 5 metrów szerokości. Jest głęboki na 1,5 metra. Woda w basenie jest filtrowana i chlorowana. Obok basenu są natryski i szatnie. – Przez 30 lat aparatura w basenie nie była remontowana i wszystko działało dzięki konserwatorom "złotym rączkom", którzy potrafili załatać każdą dziurę w rurach - opowiada Andrzej Lukosek, dyrektor bytomskiego ZSO nr 1. Ale w styczniu bieżącego roku na basen zawitały kontrole z sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy. Kontrolerzy nakazali zamknąć basen. Stwierdzili, że natychmiast trzeba wymienić stary system filtrowania i chlorowania wody oraz wyremontować zbiorniki. Od tej pory basen jest nieczynny, bo jego remont kosztowałby około miliona złotych.

Zamiast na wypoczynek dzieci i młodzieży około 279 tysięcy złotych przeznaczyli bytomscy radni na remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Dołożyli jeszcze 120 tys. zł z budżetu miasta. Z kolei na wypoczynek dzieci i młodzieży radni przeznaczyli prawie 200 tys. zł z koncesji alkoholowych. Pieniądze uzyskane z koncesji alkoholowych nie mogą być przeznaczane na remonty. Stąd takie pieniężne roszady radnych.
Kontrolerzy sanepidu i PIP-u zamknęli także szkolną salę gimnastyczną. Ponad 800 dzieci z podstawówki, gimnazjum i liceum nie ma gdzie ćwiczyć na wychowaniu fizycznym. W sali gimnastycznej trzeba natychmiast wymienić okna i parkiet oraz drzwi. Na remont czekają szatnia i sanitariaty. W podobnej sytuacji są cztery bytomskie szkoły.

Na początek miejskie władze postanowiły wyremontować salę gimnastyczną w szkole na osiedlu Arki Bożka. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej bytomscy radni przeznaczyli 400 tys. zł na remont tej sali gimnastycznej. W lipcu rozpisane i rozstrzygnięte zostaną przetargi na prace remontowe. Odnowa sali gimnastycznej rozpocznie się najpóźniej w sierpniu i potrwa do grudnia bieżącego roku. Gdyby nie rozpoczęto remontu, w szkole na Arki Bożka od nowego roku szkolnego nie mogłyby odbywać się lekcje. – Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja remontu sali. Basen kąpielowy jeszcze będzie musiał poczekać na odnowę – mówi dyrektor Andrzej Lukosek.

PAW

Artykuł zaczerpnięty z Kuriera Bytomskiego.

K O M E N T A R Z E
[1] ~turecki odpowiada na informację główną 2003-07-29 19:51:40 
 
Szkoda pieniędzy na taki remont mini salki. 800 dzieci = 26 klas : na 5 dni tygodnia to daje 45 min. WF na tydzień dla jednej klasy. Ha ha ha . Zanim się rozbiorą to 10 min. a na ponowne ubranie się następne 10 min. Czyli zostaje 25 NIMUT ĆWICZEŃ NA SALI GIMNASTYCZNEJ JEDEN RAZ W TYGODNIU. Zostaje jeszcze jeden problem za moich czasów dziewczęta NIE ćwiczyły z chłopakami. Chociaż to bardziej jest sprawa organizacyjna szkoły np. dzięwczęta ćwiczą na sali a chłopcy pływają w basenie.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[2] ~damian odpowiada na komentarz nr. 1 2004-01-13 02:55:01 
 
"szkoda pieniedzy na taki remont mini salki" no, no pewnie rodzice tych 800 dzieci, zaklaskaliby na takie pierdolenie nie mowiac juz o dzieciach
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[3] ~bozena odpowiada na informację główną 2004-09-14 07:27:53 
 
remont juiz sie dawno skonczył
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[4] ~agula odpowiada na informację główną 2004-12-01 19:14:54 
 
O tym remoncie należało pomyśleć juz o wiele wczesniej, ale bardzo się cieszę że wogóle do niego dojdzie! Nie zgadzam się z poprzednikiem że szkoda pieniędzy - jak nie pójdą one na remont tej sali to innej, a to że ćwiczy sie 25 a nie 45 minut to nie żaden argumet!!!!
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[5] ~osiedle odpowiada na informację główną 2006-09-23 09:51:01 
 
byłem uczniem tej szkoły jeszcze za zasów podstawówki nr.53 wtedy to było extra basen sala i zajęcia pozalekcyjne a co ważne to chciało się na nie chodzić a nie stać po klatkach i saczyć jabole do was mówię gnojki z arki bożka teraz to nawet na własnym osiedłu nie umiecie pożądku dopilnować
 
 odpowiedz na ten komentarz  

 
   
   
redakcja reklama kontakt