główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Najnowsza wiadomość

Zaproponuj wiadomość

Dodaj sidebar
 

N A J N O W S Z E
Wyszukiwanie wiadomości:
25 najnowszych wiadomości:
Dział kultury.Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie" [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Dni Zdrowej Skóry 2007 [0] 
Dział rozrywki.Wystawa ABSOLUT MIASTA w Bytomiu. [7] 
Dział ogólny miasta Bytomia."AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA" już blisko [1] 
Logo Opery Śląskiej.Mayday w Operze Śląskiej [1] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego [0] 
Dział rozrywki.Koncert zespołu PANMAJSTER. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Straznik Systemu - konkurs informatyczny [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Ośrodek dla Bytomia. [20] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Polskie szanty w Holandii. [3] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Sala do remontu. [5] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nauczycielskie egzaminy. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 51/2003. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Ogłoszenie prezydenta [10] 
Logo kina 'Gloria'.Królestwo Bajek... [1] 
Logo kina 'Gloria'.Festiwal Filmów Gutkowskich. [0] 
Logo Życia Bytomskiego.Rozwód ze związkiem. [10] 
Logo Życia Bytomskiego.Morze lewego spirytusu. [5] 
Logo Życia Bytomskiego.Odnaleźliśmy rzeźbę. [6] 
Logo Życia Bytomskiego.Gminne trójporozumienie. [1] 
Logo Śląskiego Teatru Tańca.Srebrne maski i "Noc rosy". [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 50/2003. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Cenny pomysł. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nurkować każdy może. [15] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Więcej autobusów, tańsze bilety? [37] 

W I A D O M O Ś Ć

Ośrodek dla Bytomia.

Logo Kuriera Bytomskiego.
Niepełnosprawne dzieci nie będą już musiały dojeżdżać na rehabilitację do ośrodka w Radzionkowie. W Bytomiu będzie nowe Centrum Rehabilitacji.

Radni uchwalili, że rok 2004 będzie rokiem 750-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi. Prezydent miasta powoła komitet honorowy obchodów. O patronat nad rocznicowymi uroczystościami władze miasta poproszą prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Obecnie 36 dzieci niepełnosprawnych dojeżdża z Bytomia na zajęcia rehabilitacyjne do ośrodka w Radzionkowie. Jednak w niektóre dni na zajęcia rehabilitacyjne do Radzionkowa przychodzi co najwyżej kilkoro dzieci niepełnosprawnych z Bytomia. Mimo to co roku władze Bytomia płacą ośrodkowi w Radzionkowie prawie 300 tys. zł ryczałtu za leczenie wszystkich niepełnosprawnych dzieci z Bytomia zamiast za faktycznie korzystające z rehabilitacji. – Nie udostępnia się nam informacji o finansach ośrodka w Radzionkowie – narzekał Marian Stajno, wiceprezydent Bytomia, podczas ostatniej sesji bytomskiej Rady Miejskiej.

W ubiegłym roku kierownictwo radzionkowskiego ośrodka zorganizowało nawet wraz z rodzicami pikietę w bytomskim Urzędzie Miejskim. Uczestnicy pikiety domagali się od władz Bytomia więcej pieniędzy na sfinansowanie działalności radzionkowskiej placówki.

Zanim Radzionków odłączył się od Bytomia ośrodek rehabilitacyjny finansowany był przez miasto. Za pieniądze z bytomskiej kasy miejskiej zakupiono nowoczesny sprzęt dla ośrodka.

Władze Bytomia zdecydowały o utworzeniu podobnej placówki w Bytomiu. O planach utworzenia Bytomskiego Centrum Rehabilitacji dyskutowali radni na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Bytomiu. Większość rajców poparła pomysł utworzenia nowej placówki.

Siedzibą nowo utworzonego centrum rehabilitacji będzie budynek Przedszkola Miejskiego nr 63 przy ul. Strzelców Bytomskich 248. Za kilka lat przedszkolaki wyprowadzą się całkowicie z budynku. Centrum Rehabilitacji działać będzie w ramach struktur Szpitala Specjalistycznego nr 1. W szpitalu istnieje już odpowiedni dział rehabilitacji. – Nie ma w Bytomiu żadnego ośrodka, który zajmowałby się rehabilitacją osób niepełnosprawnych – przekonywał radnych na sesji Marian Stajno, wiceprezydent Bytomia. Budynek przedszkola zostanie wyremontowany. Zbudowane będą podjazdy dla niepełnosprawnych. Miasto kupi nowy sprzęt rehabilitacyjny. Na razie radni przeznaczyli 100 tys. zł na kupno aparatury rehabilitacyjnej. Drugie tyle przeznaczyli na remont budynku. W Centrum Rehabilitacji zatrudnieni będą rehabilitanci i psychoterapeuci. Na razie nie wiadomo, jak liczny będzie personel bytomskiego ośrodka oraz ile kosztować będzie jego roczne utrzymanie. W podobnych centrach rehabilitacji w innych miastach pracuje przeciętnie 25 osób. Rocznie władze ościennych miast wydają na utrzymanie jednej placówki prawie 1,5 mln zł. Niektóre usługi rehabilitacyjne w ośrodkach finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

RYCH

Artykuł zaczerpnięty z Kuriera Bytomskiego.

K O M E N T A R Z E
[1] ~neta odpowiada na informację główną 2003-08-21 12:56:20 
 
Najwspanialesze na świcie to pomoc innym ludziom,a jeśli nipełnosprawnym to jest to dar od Boga.To wspaniałe że ktoś wkońcu pomyślał o tych, którzy potrzebują pomocy.Popieram ten pomysł i trzymam kciuki za jego realizację.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[3] ~kill odpowiada na komentarz nr. 1 2004-01-13 02:59:19 
 
ja też
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[2] ~xyz odpowiada na informację główną 2004-01-07 17:12:02 
 
szkoda ze tak niewielu radnych wie o istnieniu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczego , który ma swoją siedzibę w Miechowicach ...no coments
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[4] ~annna odpowiada na komentarz nr. 2 2004-01-25 19:00:31 
 
Tylko że na Ośrodek w MIechowicach jest juz za dużo dzieci i Dyrektorka może odmawiać rodzicom... Nam dzieciaka nie przyjęła... Pewnikiem jeszcze duzo innych siedzi w domu. Gdzie mają ich zgłosić?
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[5] ~ewa odpowiada na komentarz nr. 4 2004-02-10 16:18:59 
 
od pomysłu do realizacji daleka droga, jak zresztą wszystko w naszym mieście. robicie tylko nadzieję ludziom i nic poza tym.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[8] ~bastek odpowiada na komentarz nr. 5 2004-04-21 20:14:43 
 
popieram ewe bytom za 5 lat będzie śląskim slamsem
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[13] ~mama odpowiada na komentarz nr. 4 2005-03-21 21:59:13 
 
jest na ul.Prusa 35 koło szpitala Przedszkole z oddz.specjalnym dla dzieci bardzo polecam -mama andrzeja. opieka,rehabilitacja,logopeda,personel z powołaniem i wspaniali nauczyciele.Sala rehabiltacyjna-basen s.i wiele in.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[7] ~sc odpowiada na informację główną 2004-04-01 20:26:39 
 
W KRANACH LECI PRAWDZIWE SZAMBO ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI NAWET NIE RACZYŁ POWIADOMIC W MEDIACH ŻE TA WODA KTÓRA LECI W KRANACH NIE NADAJE SIĘ DO PICIA TOI JEST PARANOJA WSTYD JAKTAK MOŻNA BRUDNa woda i jeszcze śmierdzi i jeszcze za nią trzeba zapłacić to tylko w Polsce możliwe i napewno nikt nie zostanie za to pociągnięty do odpowiedzialności bo wielu ludzi tą wodę nawet teraz piją i nie zdaja sobie sprawy z tego że to jest woda niezdatna do picia dzwonoiłem do dyspozytora to mi powiedział że nic na to nie moą poradzić że mieli tak wielką awarię ALE MI CHODZIŁO O JEDNO LUDZIE POWINNI BYC poinformowani o tym że woda która leci w kranach nie nadaje się chwilowo do spożycia i od tego są TV,---GAZETY I INNE MEDIA
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[9] ~andre odpowiada na informację główną 2004-06-23 11:26:35 
 
Nie dopuszczajcie tylko do zarządzania tą placówką niejakiej Wypiór Grażyny bo cały Bytom straci. Wystarczy że już narozrabiala w Ośrodku Pomocy Społecznej, są kontrole a będzie jeszcze gorzej.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[10] ~ktos odpowiada na komentarz nr. 9 2004-09-22 10:09:42 
 
Pozdrowienia z BCR:)
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[11] ~wkur odpowiada na informację główną 2004-10-10 15:57:13 
 
eeleóPoradnia Rehabilitacji w Bytomiu przy ul. Parkowej w likwidacji a nam pozostanie swierze powietrze i spacery, najlepsze lekarstwo dla emerytów, rencistów, bezrobotnych czyli tej bidy bez znaczenia z ktorych podatków żyje jednak to panstwo,a szczególnie dobrze Pan Prezydent Wójcik i jego kolorowa swita. Jak zwykle wladze naszego miasto znowu próbuja wystapic w roli sponsorów czlonków czerwonej kliki, bedacej aktualnie u wladzy. Po przeprowadzeniu dwa lata temu przez Urzad Miasta remontu, dostosowaniu przychodni dla potrzeb niepelnosprawnych, dostosowaniu do norm unijnych za pieniadze podatnikow, czyli nasze i wasze, kosztem ponad 1miliona zlotych. Próbuje sie teraz zlikwidowac poradnie rehabilitacji i fizykoterapii przy ulicy Parkowej, byc moze oddajac ja w niezbyt czyste raczki czerwonych doktorów w bialych fartuchach z duzymi kieszeniami. Czy pan Prezydent zamierza w ten sposób rozdysponowac jeszcze i te nedzne reszki pozornej opieki panstwa nad glupim, placacym podatki emerytem, rencistą, chorym w tym chorym panstwie. Czyzby po zamku na placu Grunwaldzkim Pan Prezydent odkrył tym razem zyłę złota jaką sa chorzy... Jest to jedyna przychodnia do której może wjechać inwalida na wózku. Jest to jedyna przychodnia specjalistyczna, która wypracowuje cały kontrakt z NFZ zawarty przez wspanialomyślną dyrekcję ZLA, i jeżeli te dochody nie wystarczają na utrzymanie przychodni to należałoby sie spytać kto zawarł tak "kozystny" dla ZLA kontrakt z NFZ i z czego żyje tak kompetentna i liczna dyrekcja ZLA. A może by tak obniżyc koszty działania ZLA zmniejszając liczbę kompetentnych urzędników dyrekcji ZLA. Może by tak doktorzy zaczeli leczyć zgodnie ze swoim powołaniem, a nie brali się za rządzenie o którym nie mają pojęcia. Zdrówka Panu, Panie Wojcik niech dba o nie Dyrakcja ZLA Bytom.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[12] ~Alfa odpowiada na informację główną 2005-02-24 17:29:26 
 
... Nie udostępnia się nam informacji o finansach ośrodka w Radzionkowie – narzekał Marian Stajno, wiceprezydent Bytomia, podczas ostatniej sesji bytomskiej Rady Miejskiej ... Szanowny Panie Prezydencie, Obowiązkiem miasta, jako podmiotu dotującego - nie otrzymującego rozliczeń i sprawozdań - jest sięgnięcie po instrumenty prawne, zapowiedziane w uchwale sygnowanej przez placówkę przed otrzymaniem środków! Upublicznianie faktu czyjejś nieuczciwości dla samego upublicznienia pozostaje tylko ze szkodą dla podmiotów, których działalność sprowadza się do autentycznej pomocy osobom niepełnosprawnym - bardzo często w pełni społecznie. Rodacy są bowiem tak zmęczeni codziennością, iż po tego typu informacji - niejako na skróty - każdy podmiot służący niepełnosprawnym ocenią jako nieuczciwy.
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[14] ~zoza odpowiada na informację główną 2005-07-20 09:52:52 
 
Rehabilitacja owszem bardzo ważna, ale należałoby podjąć działania wybiegające w przyszłość. Co potem? Nauka i ... właśnie praca, której dla nas nie ma a pracodawcy boją sie nas jak ognia. Wiem z własnego doświadczenia, ukończyłam studia wyższe (a będzie nas więcej, na uczelniach studiuje dużo osób, nawet na wózkach). Rozwiązania dla niepełnosprawnych muszą być kompleksowe, w przeciwnym razie zainwestowane w nas pieniądze będą wyrzucone. zoza57@interpc.pl
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[15] ~Denis odpowiada na informację główną 2006-02-05 02:06:26 
 
Czy wCentrum Rechabilitacji znajdą pracę absolwenci szkoły tego kierunku.Poniewarz mój syn ukończył taką szkołę a nie może znaleść pracy.KIEDY TE CENTRUM ZOSTANIE OTWARTE?
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[16] ~bercik odpowiada na informację główną 2006-12-01 16:08:49 
 
kwk halemba załoba
 
 odpowiedz na ten komentarz  
[20] ~Vernon odpowiada na informację główną 2023-05-06 06:05:58 
 
generic cialis no prescription buy cialis online legally order cialis no prescription buy daily cialis 5mg cialis venda online
 
 odpowiedz na ten komentarz  

 
   
   
redakcja reklama kontakt