główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Najnowsza wiadomość

Zaproponuj wiadomość

Dodaj sidebar
 

N A J N O W S Z E
Wyszukiwanie wiadomości:
25 najnowszych wiadomości:
Dział kultury.Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie" [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Dni Zdrowej Skóry 2007 [0] 
Dział rozrywki.Wystawa ABSOLUT MIASTA w Bytomiu. [7] 
Dział ogólny miasta Bytomia."AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA" już blisko [1] 
Logo Opery Śląskiej.Mayday w Operze Śląskiej [1] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego [0] 
Dział rozrywki.Koncert zespołu PANMAJSTER. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Straznik Systemu - konkurs informatyczny [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Ośrodek dla Bytomia. [20] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Polskie szanty w Holandii. [3] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Sala do remontu. [5] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nauczycielskie egzaminy. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 51/2003. [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Ogłoszenie prezydenta [10] 
Logo kina 'Gloria'.Królestwo Bajek... [1] 
Logo kina 'Gloria'.Festiwal Filmów Gutkowskich. [0] 
Logo Życia Bytomskiego.Rozwód ze związkiem. [10] 
Logo Życia Bytomskiego.Morze lewego spirytusu. [5] 
Logo Życia Bytomskiego.Odnaleźliśmy rzeźbę. [6] 
Logo Życia Bytomskiego.Gminne trójporozumienie. [1] 
Logo Śląskiego Teatru Tańca.Srebrne maski i "Noc rosy". [0] 
Dział ogólny miasta Bytomia.Zamówienia publiczne nr 50/2003. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Cenny pomysł. [0] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Nurkować każdy może. [15] 
Logo Kuriera Bytomskiego.Więcej autobusów, tańsze bilety? [37] 

W I A D O M O Ś Ć

Ośrodek dla Bytomia.

Logo Kuriera Bytomskiego.
Niepełnosprawne dzieci nie będą już musiały dojeżdżać na rehabilitację do ośrodka w Radzionkowie. W Bytomiu będzie nowe Centrum Rehabilitacji.

Radni uchwalili, że rok 2004 będzie rokiem 750-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi. Prezydent miasta powoła komitet honorowy obchodów. O patronat nad rocznicowymi uroczystościami władze miasta poproszą prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Obecnie 36 dzieci niepełnosprawnych dojeżdża z Bytomia na zajęcia rehabilitacyjne do ośrodka w Radzionkowie. Jednak w niektóre dni na zajęcia rehabilitacyjne do Radzionkowa przychodzi co najwyżej kilkoro dzieci niepełnosprawnych z Bytomia. Mimo to co roku władze Bytomia płacą ośrodkowi w Radzionkowie prawie 300 tys. zł ryczałtu za leczenie wszystkich niepełnosprawnych dzieci z Bytomia zamiast za faktycznie korzystające z rehabilitacji. – Nie udostępnia się nam informacji o finansach ośrodka w Radzionkowie – narzekał Marian Stajno, wiceprezydent Bytomia, podczas ostatniej sesji bytomskiej Rady Miejskiej.

W ubiegłym roku kierownictwo radzionkowskiego ośrodka zorganizowało nawet wraz z rodzicami pikietę w bytomskim Urzędzie Miejskim. Uczestnicy pikiety domagali się od władz Bytomia więcej pieniędzy na sfinansowanie działalności radzionkowskiej placówki.

Zanim Radzionków odłączył się od Bytomia ośrodek rehabilitacyjny finansowany był przez miasto. Za pieniądze z bytomskiej kasy miejskiej zakupiono nowoczesny sprzęt dla ośrodka.

Władze Bytomia zdecydowały o utworzeniu podobnej placówki w Bytomiu. O planach utworzenia Bytomskiego Centrum Rehabilitacji dyskutowali radni na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Bytomiu. Większość rajców poparła pomysł utworzenia nowej placówki.

Siedzibą nowo utworzonego centrum rehabilitacji będzie budynek Przedszkola Miejskiego nr 63 przy ul. Strzelców Bytomskich 248. Za kilka lat przedszkolaki wyprowadzą się całkowicie z budynku. Centrum Rehabilitacji działać będzie w ramach struktur Szpitala Specjalistycznego nr 1. W szpitalu istnieje już odpowiedni dział rehabilitacji. – Nie ma w Bytomiu żadnego ośrodka, który zajmowałby się rehabilitacją osób niepełnosprawnych – przekonywał radnych na sesji Marian Stajno, wiceprezydent Bytomia. Budynek przedszkola zostanie wyremontowany. Zbudowane będą podjazdy dla niepełnosprawnych. Miasto kupi nowy sprzęt rehabilitacyjny. Na razie radni przeznaczyli 100 tys. zł na kupno aparatury rehabilitacyjnej. Drugie tyle przeznaczyli na remont budynku. W Centrum Rehabilitacji zatrudnieni będą rehabilitanci i psychoterapeuci. Na razie nie wiadomo, jak liczny będzie personel bytomskiego ośrodka oraz ile kosztować będzie jego roczne utrzymanie. W podobnych centrach rehabilitacji w innych miastach pracuje przeciętnie 25 osób. Rocznie władze ościennych miast wydają na utrzymanie jednej placówki prawie 1,5 mln zł. Niektóre usługi rehabilitacyjne w ośrodkach finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

RYCH

Artykuł zaczerpnięty z Kuriera Bytomskiego.

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt